پایگاه اطلاع رسانی معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استان گلستان
 
 
معرفی معاون سیاسی امنیتی
معاون سیاسی امنیتی استان گلستان
اوقات شرعی
/

/ /
/

معاون سیاسی امنیتی استاندار :
میزان مطالعه یکی از شاخصهای مهم توسعه فرهنگی به شمار می رود
معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت : مطالعه و میزان آن به عنوان یکی از شاخصهای مهم ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری به شمار می رود.

 

"علیرضا جمشیدی" در همایش استانی توسعه کتابخوانی که در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویلاشهر گرگان برگزار شد اظهار داشت : در عصر حاضر به دلیل تنوع برنامه در شبکه های تلویزیونی ، گستردگی فضای اینترنت و وبسایتها و تماشای فیلم و سریال ، میزان مطالعه در جوامع کاهش پیدا کرده است. 
وی افزود : تلویزیون ، اینترنت ، سینما و ... هر کدام به جای خود خوبند و می توانند در یادگیری به انسان کمک کنند اما هیچکدام از اینها نمی توانند جایگزین مناسبی برای کتاب باشند و اصولاً کتاب یک چیز دیگری است.
 

ایران اسلامی در عرصه فرهنگ و تمدن جهانی بسان خورشید می درخشد

معاون استاندار با اشاره به فرهنگ غنی ایرانیان در طول تاریخ یادآور شد : کشور تاریخی ما از قدیم الایام تاکنون با داشتن تمدنی چندهزارساله و مراکز متعدد علمی، فرهنگی و کتابخانه های معتبر ، علما و دانشمندان بزرگ با آثار ارزشمند تاریخی سرآمد دول و ملل دیگر جهان بوده و در عرصه فرهنگ و تمدن جهانی ، همانند خورشیدی تابناک می درخشد .
وی
تصریح کرد : چه کسی است که در دنیا با دانشمندان فرزانه و نام آور ایرانی همچون ابوعلی سینا، ابوریحان بیرونی، فارابی، خوارزمی و... و شاعران برجسته ای نظیر سعدی، حافظ ، فردوسی، مولوی و... آشنا نباشد و در مقابل عظمت آنها سر تعظیم فرود نیاورد؟ آیا وجود این بزرگان، مایه فخر و مباهات هر ایرانی نیست؟
جمشیدی خاطرنشان کرد : تمامی این افتخارات ارزشمند، برگرفته از میزان عشق و علاقه فراوان ملت ما در طول تاریخ به فراگیری علم و دانش از طریق خواندن و مطالعه منابع و کتاب های گوناگون است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر آمار و ارقام ارائه شده در خصوص سرانه مطالعه هر ایرانی ، چندان امیدوارکننده نیست ، بیان داشت : رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از این وضعیت بارها اظهار گله و ناخشنودی نموده و از مسئولان و ارگان های مختلف خواسته اند که با برنامه ریزی های شایسته، موانع و مشکلات ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه را حل و برطرف کنند ، تا توجه به کتاب و کتاب خوانی با وارد شدن به زندگی مردم ، به یک سیره و سنت رایج عمومی و فراگیر تبدیل شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار در ادامه خانه و خانواده ، مدرسه و نظام آموزشی ، دولت و رسانه ، کتابخانه ها و کتابداران ، ناشران و نویسندگان را به عنوان 5 گروهی که می توانند بیشترین نقش را در بالا بردن سرانه مطالعه و گرایش مردم ، بخصوص کودکان و نوجوانان به کتابخوانی و فرهنگ مطالعه غیر درسی داشته باشند ، برشمرد.
 

دولت و حاکمیت نگاه مثبتی به مقوله مطالعه دارند

وی نگاه دولت و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی را به مقوله مطالعه بسیار مثبت و روبه پیشرفت عنوان کرد و افزود : خوشبختانه در سالهای اخیر اقدامات ارزشمندی در حوزه تشویق مردم به مطالعه صورت گرفته است که توسعه کتابخانه های عمومی ، برپایی نمایشگاههای کتاب ، ارائه بن خرید کتاب به دانشجویان و راه اندازی ایستگاههای مطالعه در اماکن عمومی از جمله این اقدامات مثبت است که می تواند در این حوزه بسیار مفید و موثر واقع شوند.
در پایان این همایش از مربیان برتر و فعالان حوزه کتابخوانی کودکان و نوجوانان استان با اهدای لوح و جوایزی از سوی معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

1392/09/01
19 تعداد بازدید :

/ /
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات تعداد نظرات : 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
/
height=8height=8
height=30
height=30
جمعهپچسدیش
54321..
1211109876
19181716151413
26252423222120
..3130292827
height=8height=8
تعداد بازدیدکنندگان امروز ٢ تعداد بازدیدکنندگان دیروز ٢٢ تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز ٢٦١٨ تعداد کاربران بر خط ٣۰ تعداد کاربران لاگین بر خط 0
 
 
 
Powered by DorsaPortal